Laupäeval (24.03.2018) toimunud Nordic Power Hokiliiga finaalseeria neljandas mängus alistas Tallinna HC Viking Tartu Välk 494 3:2 (1:0, 0:2, 2:0) ning tuli esmakordselt Eesti meistriks, võites seeria 3:1.
Esimene mäng: HC Viking - Tartu Välk 494 (7:4)
Tartu Välk 494 poolel viskas Vassili Titarenko kaks väravat ning andis ühe resultatiivse söödu. Veel olid täpsed Maksim Rõbuškin (1+1) ja Dmitri Kuznetsov. Anton Jastrebov tegi eeltöö kahele väravale. HC Vikingi poolel skoorisid Maksim Ivanov (2+2), Ihor Shamanskyi (3+1) ning kaitsjad Sergei Ivanov (1+2), Andrei Yuzlenka ja Filipp Švarõgin. Seitsmest väravast kaks viskasid Viikingid tühja võrku. Aleksandr Kuznetsov andis kaks tulemuslikku söötu.
Tartu Välk 494 väravavaht Anton Bek tõrjus mängu jooksul 40 vastaste pealeviset ning HC Vikingi väravavaht Mark Teor 29.

Teine mäng: Tartu Välk 494 - HC Viking (2:3)
HC Viking võitis avakolmandiku Aleksandr Kuznetsovi väravast 1:0, teisel kolmandikul viisid Kuznetsov ja Konstantin Grištšenko pealinna klubi juba kolme väravaga juhtima. Sergei Ivanov tegi eeltöö kahele Kuznetsovi väravale. Viimasel kolmandikul viskas Vassili Titarenko Tartu Välk 494 poolelt kaks väravat tagasi, ent viigini ei jõutud. Mängu jooksul tõrjus HC Vikingi väravavaht Anatoli Sizov 35 ning Tartu Välk 494 puurilikk Anton Bek 16 vastaste pealeviset.

Kolmas mäng: HC Viking - Tartu Välk 494 (5:6)
Tartu Välk 494 poolt lõid väravad Pakhrudin Gimbatov (3+1), Anton Jastrebov, Vassili Titarenko (1+2) ja Ragnar-Hindrek Russ. Aliaksandr Kravets ja Maksim Rõbušin andsid kumbki kaks tulemuslikku söötu. HC Vikingi poolel viskas Ihor Shamanskyi kaks väravat ja andis ühe väravaga lõppenud söödu. Veel skoorisid Gennadi Filippov, Sergei Ivanov (1+1) ja Roman Kolenchukov (1+1). Tartu Välk 494 väravavavaht Anton Bek tõrjus mängu jooksul 32 ning HC Vikingi Anatoli Sizov 29 vastaste pealeviset.

Neljas mäng: Tartu Välk 494 - HC Viking (2:3)
HC Viking läks avakolmandikul Ihor Shamanskyi väravast 1:0, teisel perioodil viisid Anton Jastrebovi ja Mihkel Võrangu tabamused kodumeeskonna 2:1 ette. Viimane sõna kuulus siiski HC Vikingile – viimasel perioodil sillutasid Maksim Brandis ja Aleksandr Kuznetsov oma väravatega meeskonnale tee esimese Eesti meistritiitlini.
HC Vikingi väravavaht Anatoli Sizov tõrjus mängu jooksul 24 ning Tartu Välk 494 puurilukk Anton Bek 19 vastaste pealeviset.